strona główna / aktualności / archiwum wiadomości / sierpień 2005 r. / 13.08.2005 - Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

13.08.2005 - Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi

Serdecznie zapraszamy Honorowych Dawców Krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża, medyczne służby krwi oraz wszystkich sympatyków honorowego krwiodawstwa do udziału wraz z rodzinami w Pielgrzymce Honorowych Dawców Krwi do Sanktuarium Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie, która odbędzie się w sobotę 13 sierpnia 2005 r.

Pszów - miasto południowo-zachodniej części województwa śląskiego, na Płaskowyżu Rybnickim. Jako jedna z najstarszych miejscowości na ziemi rybnicko-wodzisławskiej, od wieków jest znanym miejscem pątniczym, głównie na Górnym i Dolnym Śląsku, w Czechach, Morawach i na niektórych dawnych ziemiach niemieckich.

W Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny znajduje się Cudowny Obraz Matki Boskiej Pszowskiej Uśmiechniętej, słynący z cudownych uzdrowień i łask. Jej tajemniczy uśmiech jest bardzo osobisty, zależy od stanu ducha modlącego się przed obrazem. Bazylikę otacza Mała Kalwaria Drogi Krzyżowej. Co roku Pszów odwiedza ponad 100 tys. pielgrzymów. Na południe od Bazyliki, na zalesionym wzgórzu, znajduje się Pszowska Kalwaria Drogi Krzyżowej z murowanymi kaplicami.

Data pielgrzymki nie jest przypadkowa: organizowana jest w nawiązaniu do uroczystości odpustowych parafii z okazji święta Wniebowzięcia NMP, a także w wigilię wspomnienia patrona Honorowych Dawców Krwi, Świętego Maksymiliana Marii Kolbe.
Planowany program pielgrzymki:
12.30 - Oficjalne powitanie Pielgrzymów
13.00 - Msza Św. Koncelebrowana /przewodnictwo J. E. Ks. Abp dr Damian Zimoń/
15.00 - odpustowa Droga Krzyżowa na Kalwarii Pszowskiej /możliwość uzyskania Odpustu/.

Sprawy organizacyjne
1. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia grup Pielgrzymów na adres: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie, 44-370 Pszów, ul. Ks. P. Skwary 21.
W zgłoszeniu prosimy podać liczbę Pielgrzymów, rodzaj pojazdu, czy z grupą jest osoba duchowna, /kto?/, czy przewidziany jest Dar Ołtarza, /jaki?/.
2. W Pszowie dla Pielgrzymów zabezpieczone zostaną parkingi dla autokarów, samochodów osobowych i innych pojazdów.
3. Istnieje możliwość skorzystania z bazy noclegowej /radzimy wcześniejszą rezerwację/.
4. Informacja o bazie hotelowej:
- Hotel "Górnik", tel.: 0-32/4558957 lub 7291241. Pokoje z pełnym węzłem sanitarnym (1÷4 osobowe oraz apartamenty), w każdym telewizor. Ceny zróżnicowane od standardu pokoju (np. pokój 4-osobowy ok. 120 zł/dobę).
- Hotel Miejski - tel.: 0-32/7291861. W pokojach umywalki, natomiast prysznice i ubikacje wspólne. Cena za "1" - 29,96zł, za większe - 26,75 zł za osobo/dobę. Jeśli się skalkuluje 14 osobo/dób (np. 7 osób x 2 doby = 14 osobo/dób), to cena spada do 18,19 zł. Przy rezerwacjach zbiorowych ceny można negocjować. Dla dzieci możliwe przystawki.

Organizatorzy:
- Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie