strona główna / aktualności / Nowości wydawnicze / Przewodnik dla rodziców i chrzestnych

Przewodnik dla rodziców i chrzestnych

Ks. Pierre-Yves Michel

Zaskoczyła Cię czyjaś prośba i zastanawiasz się, co to znaczy być matką chrzestną lub ojcem chrzestnym dziecka lub osoby dorosłej, która ma wkrótce przyjąć chrzest. Chciałbyś ochrzcić swoje dziecko lub sam pragniesz zostać ochrzczony i myślisz nad wyborem rodziców chrzestnych.

Ta książka jest dla Ciebie!

Pomoże Ci znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące instytucji rodziców chrzestnych – w dzisiejszych czasach oraz w Tradycji Kościoła – sakramentu chrztu, a także wiary, jaką wyznaje Kościół celebrujący ten sakrament.

Wybór ojca i matki chrzestnej jest decyzją ważną, którą wypada podejmować świadomie, po dogłębnym przemyśleniu sprawy. Prośba o przyjęcie godności rodzica chrzestnego i wyrażenie swej zgody także jest aktem niezwykłej wagi, bowiem rodziców chrzestnych i ich chrześniaków połączy bardzo szczególna więź.

Książka opatrzona jest Imprimatur Warszawskiej Kurii Metropolitalnej.

Tytuł oryginału: Le guide des parrains et marraines
Przełożyła: Sylwia Filipowicz
Wydanie I