strona główna / aktualności / Program I warszawskiego Forum Prasy Parafialnej

Program I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej

23 kwietnia 2009 r.
I Forum Prasy Parafialnej Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie (Koło), przy ul. Deotymy 41. Poniżej przedstawiamy program Forum.

Więcej o zgłoszeniach na Forum >>

Możemy mieć wiele kościołów, ale jeżeli nie będzie polskich mediów, kościoły mogą stać się puste.
św. Maksymilian Maria Kolbe

9.30 Msza Święta (górny kościół)

10.10 Słowo proboszcza Parafii św. Józefa Oblubieńca, ks. kan. dr. Zbigniewa Godlewskiego

10.25 Przerwa na kawę. Po przerwie przejście do sali obrad (dolny kościół). Obejrzenie wystawy pism parafialnych.

10.50 Otwarcie I Forum. Komentarz do wystawy tytułów zgłoszonych na Forum - Jacek W. Niedzielski, z-ca prezesa Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Prasy Parafialnej.
11.10 Z doświadczeń organizatora I Forum - Justyna Szewczyk, redaktor naczelny Tygodniowego Kuriera Parafialnego „Koło św. Józefa”.

11.20 Prawne aspekty funkcjonowania pism parafialnych - Grzegorz P. Kubalski, sekretarz Zarządu Głównego OSPP.

12.00 Dlaczego RAZEM - z doświadczeń 10 lat istnienia Oddziału Poznańskiego OSPP - Jacek W. Niedzielski.

12.20 Znaki czasu na przykładzie Sanktuarium w Licheniu - ks. Zbigniew Krochmal, w latach 1996-2009 ekonom Domu Zakonnego Księży Marianów w Licheniu Starym oraz w latach 2000-2009 rzecznik prasowy sanktuarium.

12.40 Przerwa na kawę. Prezentacja druku przez firmę RICOH Polska.
13.00 Prezentacja reklamowa strony www.prasaparafialna.pl - Joanna Jakubowska.

13.10 Prezentacja reklamowa firmy RICOH Polska.

13.20 Dyskusja

14.05 Modlitwa. Zakończenie obrad.

14.10 Obiad

więcej o zgłoszeniach na Forum >>