A) Sonda wśród rodziców
B) Sonda wśród członków Rady Duszpasterskiej
C) Sonda we wspólnocie formacyjnej Legion Maryi
D) Sonda uliczna

A) Sonda wśród rodziców - Przeprowadzona w lutym 2006, przez katechetów. Jako pracę domową zadali uczniom przyniesienie wypowiedzi rodziców na temat czasopisma Emaus.
Pytanie: Co chcieliby przeczytać w parafialnym czasopiśmie?

• Co robić kiedy dziecko oddala się od Boga i Kościoła?

• Tematy dotyczące czystości przedmałżeńskiej.

• Świadectwa osób, które odnalazły wiarę i szczęście w Bogu.

• Jak czytać Pismo Święte, aby je zrozumieć?

• Jak wytłumaczyć cierpienie, które spada na człowieka i jak z nim sobie radzić?

• Artykuły o tajemnicy cierpienia.

• Jak pomóc człowiekowi, który odwrócił się od Boga?

• Jakie kroki poczynił Kościół w sprawie agresji i przemocy w rodzinie?

• Dlaczego młodzi odchodzą od nauki Kościoła?

• Chciałbym, aby w Emaus były artykuły dotyczące problematyki wychowania dzieci.

• Dlaczego Bóg dopuszcza wojny?

• Pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów rodziny.

• Dlaczego ludzie chodzą do Kościoła "na pokaz", a w życiu codziennym zachowują się inaczej niż naucza Kościół?

• Powinien mieć artykuły o grupach sąsiedzkich.

• Artykuły dotyczące odniesienia wiary do zdobyczy nauki.

• Krzyżówki, dowcipy, więcej obrazków

B) Sonda wśród członków Rady Duszpasterskiej - Przeprowadzona w marcu 2006, na rekolekcjach dla radnych
Pytanie: Jak radni oceniają pismo parafialne? Co jest dobre, co wymagałoby zmiany?

• Gazeta przedstawia wiele zagadnień, które dotyczą naszej parafii. Jest bardzo ciekawa.

• Brakuje w niej problemów, którymi ludzie żyją na co dzień, ale też trzeba dzielić się tym co dobre, po prostu powinien tu być głos "zwykłych" parafian.

• Brakuje mi artykułów o charakterze katechezy, związanych z tematyką współczesnego spojrzenia na życie człowieka wierzącego w obecnych czasach.

• Czasopismo jest super, są wspaniałe świadectwa, pięknie przygotowane artykuły o Ojcu Świętym. Dobrze, że ma sprawozdania ze stanu finansów naszego Kościoła.

• Do pisma nie mam zastrzeżeń, oceniam je pozytywnie, zawsze znajdę interesujący artykuł. Dobrze, że mamy stronę internetową w parafii.

• Ogólnie oceniam ją pozytywnie, mogłoby jednak być więcej tekstów dotyczących trosk, radości i problemów parafian.

• Widziałabym w gazetce coraz więcej tematów formujących postawy naszej młodzieży.

• Gazeta Emaus osobiście podoba mi się, jest w niej to czego oczekuję.

• Oceniam ją pozytywnie.

C) Sonda we wspólnocie formacyjnej Legion Maryi - Przeprowadzona w kwietniu 2006, na spotkaniu formacyjnym
Pytanie: Jak pani/pan ocenia pismo parafialne? Co jest dobre, co wymagałoby zmiany?

• Gazeta podoba mi się dlatego, że dzięki niej mam lepszy obraz całej parafii. Szczególnie interesują mnie świadectwa różnych ludzi. Jedynym mankamentem jest częstotliwość tzn. widziałabym w naszej parafii tygodnik. Kiedyś takie pismo widziałam i czytałam w innej parafii.

• Gazeta Emaus jest dla mnie "skrzynką kontaktową" między parafią, a wiernymi. Lubię ją czytać, bo zawiera dużo informacji z życia parafii. Myślę, że mogłoby być więcej informacji z działalności wspólnot np. Legionu Maryi, Szkoły Modlitwy, grup młodzieżowych itp.

• Jestem zadowolona z gazety, podoba mi się, bo jest dużo informacji z życia parafialnego, jest dużo wiadomości o Kościele, o tym co się w nim dzieje. Brak mi wiadomości przybliżających życiorysy księży pracujących w naszej parafii.

• Uważam, że jest bardzo wartościowa, ponieważ zawiera informacje z życia parafii, oceniam ją pozytywnie.

• Podoba mi się i myślę, że dobrze, że jest, bo w innych parafiach nie ma takiej prasy. Zawiera dużo ciekawych informacji o życiu parafii.

• Jestem zadowolona, że taka gazeta jest w parafii, są w niej ważne artykuły z życia naszego Kościoła. W parafii jest dużo młodzieży, dlatego należałoby więcej artykułów skierować do młodych.

• Gazeta Emaus podaje ważne wydarzenia z życia parafii, ocenia je, można dzięki temu być na bieżąco w sprawach parafialnych.

• Nie chciałabym żeby były tam same artykuły formacyjne. Podoba mi się to, że jest opisywanych bardzo dużo wydarzeń, że są wychwytywane. To bardzo pozytywne, że redakcja je widzi. Myślę, że trzeba więcej pisać o ludziach, którzy tu żyją, pracują i w jakiś sposób wyróżniają się w naszej społeczności. Tego mi brakuje.

Wypowiedzi kobiet w wieku od 35 do 50 lat

D) Sonda uliczna - Przeprowadzona w kwietniu 2006

• Czytam ją, jest ciekawa i myślę, że potrzebna. k. 37 lat

• Przeglądam ją i czytam, jest bardzo ciekawa, są różne spostrzeżenia, informacje o spotkaniach, wycieczkach, ciekawe doświadczenia, są wszelkie informacje. Podoba mi się taka jaka jest. k. 47 l.

• Często czytam to pismo, podoba mi się, dobre są świadectwa, ogólnie jest w porządku. k. 37 lat

• Gazeta tak jak każda inna. m. 47 lat

• Czytam sporadycznie, niezbyt często. Myślę, że chyba dobrze, że taka prasa istnieje. m. 40 lat

• Gazetę czytam regularnie, ciekawe reportaże i świadectwa. Nic bym już nie zmieniała, wszystkiego jest po trochu. k. 48 lat

• Wiem, że jest, ale nie czytałem jej. ch. 16 lat

• Nie spotkałem się z nią. ch. 20 lat

• Czytam Emaus, bo lubię. Jest dużo ciekawych informacji, chociaż poszczególne artykuły nie zawsze są ciekawe. Myślę, że nic bym już w niej nie zmieniała. Mąż czyta ją raczej rzadko. k. 35 l.

• Słyszałem o takiej gazecie, ale jej nie czytam. ch. 17

• Bardzo mi się podoba, chętnie i często ją czytam, mam naskładany cały plik różnych numerów. Podobają mi się wypowiedzi młodych ludzi i to, że jest podsumowanie całego roku, również kronika parafialna, gdzie są opisane wydarzenia. Dobrze, że gazeta jest kolorowa. Mogłyby być recenzje książek, to zachęca po sięgnięcie do nich. k. 42 lata

• Można ją poczytać. Czy dobrze, że istnieje? Mnie nie przeszkadza. m. 55 lat

• Słyszeliśmy o niej, ale tak ogólnie to nie czytamy gazet, jeśli już to jakiś program na święta. dz. i ch. 16 lat