strona główna / katalog prasy / opis katalogu

opis katalogu

Kilka informacji na temat konstrukcji Katalogu i informacjiw nim zawartych.

Sposób wyszukiwania

Pisma można wyszukiwać według kilku róznych kryteriów

• alfabetycznie - jeśli znasz tytuł pisma, którego szukasz, wystarczy wybrać odpowiednią literę alfabetu i otrzyma się listę tytułów rozpoczynających się na nią

• według diecezji - wybierając diecezję otrzymujemy listę pism z danej diecezji

• według województwa - wybierając województwo otrzymujemy listę pism z danego województwa

• według częstotliwości - otrzymujemy listę pism w zalezności od częstotliwości ich wydawania

• według kategorii - otrzymujemy listę pogrupowanych w kategoriach (np. pismo parafialne, pismo ogólnopolskie)

• według statusu - możliwośc wybrania pism według ich statusu ukazywania się (ukazujące się lub zlikwidowane)

• wyszukiwarka - można też do znalezienia pisma użyc wyszukiwarki wpisując w okienko "szukaj na stronie" (na prawym pasku zaraz pod menu)

Opis pisma

Opis pisma zawiera następujące pozycje

• tytuł - zawiera tytuł pisma

• podtytuł - zawiera podtytuł pisma (jeśli jest)

• wydawca - zawiera informację kto jest wydawcą pisma (parafia, diecezja, wspólnota zakonna itp.)

• adres - jest to adres pocztowy redkacji

• e-mail redakcji - kontaktowy adres e-mail do redakcji (adresy e-mail zamieszczam jedynie za zgodą redakcji)

• strona www pisma lub wydawcy - zawiera adres strony internetowej pisma lub wydawcy (na stronach internetowych pisma lub parafii często można znaleźć więcej informacji niż te zawarte w Katalogu)

• diecezja - informacja na terenie jakiej diecezji ukazuje się pismo (jeśli pismo jest ogólnopolskie diecezja oznacza miejsce wydawania pisma a nie jego zasięg)